Prezent dla świeżo upieczonej mamy

Często mamy dylemat, co wybrać na prezent dla mamy. O ile prezent dla dziecka, wydaje się rzeczą oczywistą, tak często zapominamy, o upominku dla świeżo upieczonej mamy. Tymczasem to przecież ona poniosła trud ciąży, porodu, a teraz wraz z partnerem-trudy wychowania niemowlęcia i to właśnie jej należą się gratulacje.

prezent dla fit mamy

Pogratuluj z głową

Świetnym pomysłem w takiej sytuacji są spersonalizowane upominki dla mamy. Będą nie tylko wyrazem naszego uznania, gratulacjami, ale też po czasie staną się rodzinną pamiątką. Oryginalny prezent dla mamy to na przykład koszulka lub kubek z nadrukiem. Wystarczy tam napis na przykład „Gratulacje mamo” i data porodu. Może się tam jednak pojawić wszystko, a sentencja czy zdjęcie będzie zależeć od stopnia zażyłości, jaką masz ze świeżo upieczoną mamą i na ile dobrze ją znasz.

Podobną funkcję może spełnić plakat przygotowany przez ciebie lub grupę przyjaciół związany z urodzeniem dziecka. Możecie przygotować na przykład zabawny plakat, jeśli znacie się długo, używając kolażu z waszych starych zdjęć z okresu szalonej młodości i np. sentencją skierowaną do dziecka, na przykład: „masz ściągę, na chwilę, gdy twoja mama powie, że czegoś się nie robiło za jej czasów”.

Świeżo upieczona mama? Nie tylko macierzyństwo jest ważne

Kiedy myślimy jaki prezent dla mamy, która właśnie urodziła dziecko, nie popadajmy w pułapkę prostych skojarzeń. Możemy wręcz przeciwnie sprezentować jej coś, co nie kojarzy się z macierzyństwem, ale jest związane z jej pasjami. To pokaże, że gratulujecie dziecka, ale nie zamykacie jej w szufladce rodzicielstwa i doceniacie inne jej role. Doskonały prezent dla aktywnej mamy, która na pewno będzie chciała wrócić do formy po ciąży i porodzie to na przykład krokomierz lub dobrej jakości sportowy bidon, na przykład z filtrem do wody.

Może to też być koszulka do biegania czy innych treningów z hasłem nawiązującym do macierzyństwa w stylu „Jestem mamą, a jaką ty masz supermoc” lub ej imieniem i napisem „Fitmama”. Wiele młodych mam ma poczucie utraty swojej dotychczasowej tożsamości i połączenie gratulacji z okazji urodzenia dziecka z przekazem, iż nadal widzimy i doceniamy jej pasje, może być wspaniałym wsparciem i będzie stanowiło cenną pamiątkę.

Dobry pomysłem będzie także spersonalizowana skarbonka, na przykład z imieniem dziecka i mamy raz hasłem „na nasze pierwsze wspólne wakacje”. Jeśli dysponujemy większymi funduszami, możemy obdarować świeżo upieczoną mamę biżuterią z pamiątkowy grawerem. Będzie to cenna i trwała pamiątka tych wyjątkowych chwil.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: